Obchodní podmínky

 • Všechny ceny našeho on-line antikvariátu jsou uvedeny v Kč a jsou konečné. Obsahují zákonnou DPH ve zvláštním režimu podle Zákona o DPH.
 • Mírné opotřebení knihy odpovídající jejímu stáří není v popisu uváděno.
 • Při osobním odběru budou knihy v našem antikvariátu rezervovány 5 dnů od data vyřízené objednávky, pokud nebude domluveno jinak. Po uplynutí této doby bude objednávka zrušena a vrácena zpět do prodeje.
 • Objednávky jsou vyřizovány v pořadí, v jakém došly. Automatické potvrzení objednávky znamená, že objednávka byla přijata, ale nejde o potvrzení o dostupnosti knihy. Toto potvrzení o vyřízení objednávky Vám zašleme následujícím e-mailem.
 • Knihy zasíláme na dobírku přepravní společností DPD. Na Vaše výslovné přání můžeme zaslat i Českou poštou, ale jen po platbě předem na náš bankovní účet. Na dobírku Českou poštou nezasíláme. Stálí zákazníci našeho antikvariátu mají možnost platit na fakturu.
 • Veškeré tituly jsou současně nabízeny i přímo na prodejně a může se tedy stát, že Vámi vybraný titul již byl prodán, ale nestihl se odepsat z on-line nabídky - za tuto skutečnost se Vám předem omlouváme a děkujeme za pochopení.
 • Poštovné a balné v České republice činí 100,- Kč/zásilka (resp. za každý balík), při platbě předem 50,- Kč/zásilka (resp. za každý balík). Na Slovensko 250,- Kč/zásilka (resp. za každý balík) po platbě předem na náš český korunový nebo eurový účet. Dobírkou na Slovensko nezasíláme. Poštovné a balné do zahraničí je individuální (o ceně budete informováni před odesláním).
 • Zákazník, kupující přes internet, je oprávněn zboží vrátit bez oznámení důvodu ve lhůtě do 14 dnů po převzetí zboží. Zákazník toto oznámí prostřednictvím e-mailu či písemně a zašle objednávku zpět na naši adresu. Zboží musí být zasláno doporučenou zásilkou ve stavu, v jakém je zákazník převzal. Uhrazenou cenu vráceného zboží vrátíme zpět na bankovní účet zákazníka do 7 dnů po obdržení zásilky. Náklady na dopravné zákazníkovi nehradíme.
 • Případné oprávněné reklamace budou vyřizovány dle obchodního zákoníku České republiky, a to co v nejkratší možné době, nejpozději do 14 dnů po podání reklamace zákazníkem prostřednictvím e-mailu nebo písemně.
 • Prodávající nakládá s osobními údaji v souladu s platnými právními předpisy, upravujícími ochranu osobních údajů dle zákonů České republiky, zejména se zákonem o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. Kupující uzavřením smlouvy o nákupu souhlasí se zpracováním a shromažďováním svých osobních údajů v databázi prodávajícího. Osobní údaje je možno na základě žádosti zákazníka odstranit z databáze prodávajícího.
 • Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.