Autor: Hanuš Bohman 1903 - 1980
kresba, rukopis s podpisem H. Bohman, papír s rukopisem nalepen, dobrý stav
vazba dle návrhu Josefa Mánese, ve frontispisu oceloryt s vyobrazením císaře Františka Josefa a císařovny Alžběty, kreslil Brandeis, ryl Rybička, vyd. Sbor Musea království České, Praha, 1855, pův. clpl. vazba s ornamentální a zlacenou ražbou na předních i zadních deskách podle návrhu J. Mánese, příloha s notovým zápism, 406s., vazba lehce opotřebena, natrženo při spodní části hřbetu (4 cm), zažloutlé stránky, místy stopy od polití, dobrý stav
13 barevných dřevorytů J. Váchal, třináctý list je signován Josefem Váchalem; všechny grafické listy jsou značené ve štočku, tisk F.J. Müller, vydal ELK, Praha 1943, volné listy v polopl. deskách, ed. Ráj knihomilů, ruční papír, desky lehce prohnuté, jinak velmi dobrý stav
10x sign. litografie, autoři: Jiří Lacina, Vladimír Pokorný, Josef Procházka, vyd. Vátvarná škola, Praha, 1955, volné listy v obálce, velmi dobrý stav