Autor: Josef Váchal 1884 - 1969
35x čb. dřevoryt J. Váchal, vyd. ELK, Praha, 1946, suchá pečeť v tiráži, volné nerozřezané listy v papírové obálce, 64s., lehce vybledlý hřbet, dobrý stav
množství čb. i bar. vyobrazení, vyd. I. L. Kober, Praha, nedat. (1903?), clpl. převazba se zlaceným titulem na předních deskách a na hřbetu, 920s., dobrý stav
lineoryty vyzdobil a vazbu navrhl J. Čapek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ed. Symposion, sv. 22., přel. J. Zaorálek, pův. clpl. vazba, 122s., velmi dobrý stav
vyd. A. Hynek, Praha, (1885), sbírka písní, básní a nápěvů, pův. nakl. vazba, přední desky zdobené se zlacením, 814s., kniha restaurována, nová předsádka a hřbet, pův. hřbet nalepen, přední desky mírně opotřebené, na zadní desek stopy od polití, jedna strana uvolněna, dobrý stav