Autor: Svatopluk Čech 1846 - 1908
il. V. Oliva, vyd. F. Topič, Praha, 1888, pův. clpl. vazba s ražbou Josef Pfeiffer, zlacená ořízka, 316s., restaurováno, nová předsádka, lehce opotřený hřbet, dobrý stav
5x dopis s podpisem J. Kotalík, 1x dopisní obálka, volné listy, dobrý stav
vyd. Práce, Praha, 1951, edice Průkopníci socialistické práce, pův. sešit s obálkou, 39s., dobrý stav
35x čb. dřevoryt J. Váchal, vyd. ELK, Praha, 1946, suchá pečeť v tiráži, volné nerozřezané listy v papírové obálce, 64s., lehce vybledlý hřbet, dobrý stav