Autor: František Tichý 1896 - 1961
10x suchá jehla František Tichý, vyd. Československý spisovatel, Praha, 1966, nákl. 450 nečíslovaných výtisků, volně šité listy v obálce, velmi dobrý stav
vazba dle návrhu Josefa Mánese, ve frontispisu oceloryt s vyobrazením císaře Františka Josefa a císařovny Alžběty, kreslil Brandeis, ryl Rybička, vyd. Sbor Musea království České, Praha, 1855, pův. clpl. vazba s ornamentální a zlacenou ražbou na předních i zadních deskách podle návrhu J. Mánese, příloha s notovým zápism, 406s., vazba lehce opotřebena, natrženo při spodní části hřbetu (4 cm), zažloutlé stránky, místy stopy od polití, dobrý stav
raritní vydání, vyd. SNDK, Praha, 1954, il. Nikolaj Žukov, edice Knihy odvahy a dobrodružství - KOD, č. 1, pův. brož, 352s., drobná natžení při horní i spodní části hřbetu, jinak výborný stav
20x sign. dřevoryt J. Dobrovolský, vyd. nákladem autora, Hodonín, 1930, volné listy v papírové obálce, velmi dobrý stav